Надал го дочека својот 37 роденден во болница (Фото)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Шпанскиот тенисер Рафаел Надал вчера беше на операција поради која го чека долга пауза.

На социјалните мрежи се поајви фотографија од болницата, каде што се наоѓа Надал и тоа ги загрижи фановите затоа што Шпанецот ќе пропушти уште голем дел од сезоната.

Надал денеска го прослави неговиот 37. роденден во болнички кревет и се надева дека ќе заигра пред крајот на годината, кога планира да стави и крај на кариерата.