Надал го „пецна“ Ѓоковиќ: Мислам дека е опседнат!


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Шпанскиот тенисер Рафаел Надал кажа дека 2024 година најверојатно ќе биде негова последна во кариерата, откако веќе осум месеци паузира надвор од тениските терени.

Надал мораше да паузира по сериозна повреда и најави дека ќе се бори за титулите на Ролан Гарос и Австралијан опен.

„Кажав дека 2024 година најверојатно ќе биде моја последна година. Сè уште не сум сигурен. Моја идеја е да ги освојам Ролан Гарос и Австралијан опен. Дали би сакал да бидам тенисер со најмногу гренслем-титули? Да, сепак мислам дека НОвак тоа го доживува посилно и малку е опседнат“, вели Надал.