Нани го избра шпанскиот гигант, Фенербахче побогат за 8.5 милиони евра


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Португалецот дефинитивно ќе ја напушти Турција после 1 сезона.

Нани беше пред трансфер во Интер, но изгледа кариерата ќе ја продолжи во Валенсија. Ако му веруваме на турските медиуми, Азиз Јилдирим ја прифатил понудата на Шпанците вредна 8.5 милиони евра.

Тој така ќе го напушти турскиот гигант само после една година. Нани со Фенербахче има договор до 2018-та година, а турскот клуб минатото лето му плати на Јунајтед 6 милиони евра.