Напредок во преговорите: Каиседо на чекор до преселба во Челси


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Англискиот гигант Челси води преговори со Брајтон за трансферот на еквадорскиот репрезентативец Моисес Каиседо, откако тој одби да потпише за Ливерпул.

Новинарот Фабрицио Романо објави дека понудата до Брајтон нема да биде пониска од 110 милиони фунти, а клубовите веќе водат преговори.

Каиседо му кажал на Ливерпул дека сака да се пресели само во Челси, па сега останува на клубовите да се договорат.

Трансферот на Каиседо ќе го урне досегашниот британски рекорд, кој го постави Арсенал со ангажманот на Деклан Рајс од Вест хем.