Навивач на Њукасл избоден со нож во Милано (Фото)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Навивач на Њукасл бил избоден со нож во Милано во пресрет на дербито против Милан во првото коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ).

„Дејли Мејл“ објави дека инцидентот се случил кога група навивачи на Њукасл се враќале кон својот хотел во Милано.

Навивачот бил избоден, а на интернет се појави фотографија на која е целосно раскрварен, но добива медицинска помош.

Дербито се игра вечерва од 18.45 часот.