Навивачите „избегаа“ од стадион за минута: Без Меси нема фудбал во – САД!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси се повреди на последниот натпревар за Интер Мајами, а интересно беше тоа што за само минута почна да се празни стадионот откако се повреди ѕвездата на клубот.

Навивачите масовно го напуштаа стадионот и покажаа дека без Меси нема фудбал, односно не им е интересен спортот.