дома тагови САД

таг: САД

Најнови вести

Тен Хаг ќе избрка 11 фудбалери од „Олд Трафорд“

Англискиот клуб Манчестер јунајтед следното лето би можел да доживее трансформација и голем дел од играчите да заминат од клубот. Милијардерот Сер Џим Ретклиф неодамна...

Расел смета дека Ред Бул е фаворит за титулата

Возачот на Мерцедес, Џорџ Расел на подготовките пред првата трка во Формула 1 кажа дека фаворит за титулата е Ред Бул. На вториот ден од...

Јокиќ со трипл-дабл против Вашингтон испиша историја (Видео)

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ продолжи да испишува историја во НБА-лигата, па така против Вашингтон визардс го запиша 121. трипл-дабл во кариерата со 21 поен,...

Артета „плачеше“ по поразот од Порто, па Консеисао го посрамоти (Видео)

Порто славеше со 1-0 против Арсенал во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони (ЛШ), а тренерот на премиерлигашот, Микел Артета се пожали...

Познато кога се враќа Рудигер во составот на Реал Мадрид

Шпанскиот гигант Реал Мадрид доби одлични вести пред продолжение на сезоната, а станува збор за повредата на германскиот дефанзивец Антонио Рудигер. Рудигер вчера се врати...

Тепачка меѓу фудбалерите на Спарта Прага и Галатасарај (Видео)

Спарта Прага обезбеди пласман во осминафинале на Лига Европа, откако славеше со 4-1 против Галатасарај, но по натпреварот се случи хаос на теренот. Фудбалерите и...

Ако некој сака тренинг-сесија со Надал и Алкараз ќе треба да плати – богатство!

Шпанските тенисери Рафаел Надал и Карлос Алкараз ќе заработат многу пари на „Нетфликс слем турнирот“ во Лас Вегас со држење на приватни часови. Надал и...

Гвардиола: Сакам да бидам селектор, но…

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола има договор со премиерлигашот до јуни 2025 година, а многумина ги интересира каде сака да ја продолжи кариерата. Гвардиола...

Ѓоковиќ кажа кога ќе ја заврши кариерата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е најтрофеен по број на гренслем-титули и не планира да запре, иако често го прашуваат кога ќе оди во пензија. Ѓоковиќ...

Алонсо: Во моментов сум во Леверкузен, за иднината ќе видиме!

Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо во изјава за медиумите кажа дека е посветен на бундеслигашот со кој сака да ја освои Бундеслигата, а...