Навивачите на Барса не размислуваат повеќе на коцкестиот дрес, бидејќи гостинскиот дрес ги воодушеви


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Барселона денес официјално треба да ги престави дресовите за новата сезона, па веднаш ќе оди на продажба.

Она што најмногу ги разочара навивачите на каталонскиот клуб е дека домашниот дрес ќе биде во коцки, а денес Најк официјално би требало да ги објави и да ги пушти во продажба.

Исто така, се очекува Барселона да ги објави и дресовите на гостинската гарнитура на дресови, а дизајнот доби многу повеќе позитивни оцени за разлика од „коцкестиот дрес“.

Овој дизајн ги воодушеви навивачите. Погледнете го подолу.