Навивачите на Легија запалија полицаец во Бирмингем (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Вистински хаос се случуваше во Бирмингем синоќа пред натпреварот меѓу Астон вила и Легија во конференциската лига.

Гостинските навивачи се степаа со полициските службеници, а еден од нив бил запален во инцидентот.

Полицаецот завршил во болница со изгореници, а во хаосот се повредени и уште четири други полицајци.