„Не ме интересира Манчестер Сити“


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Имаше понуда од Манчестер Сити, но не сака да се придружи на тој клуб.

Како што можете да прочитате, има некој кој ќе одбие богата понуда на Манчестер Сити.

Се работи за голманот на Реал Сосиедад, Џеронимо Рули.

Во претходната сезона овој голман имаше доста успех, заинтересирани се големи клубови ширум Европа, но очигледно дека не е претерано заинтересиран за заминување.

Овој 24-годишен голман има договор се до 2022 година со Реал Сосиедад.