(Не)реалност – Колку заработува Хоџсон, а со што УШТЕ се занимава селекторот на Исланд?


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


За рубриката верувале или не.

Малиот Исланд ја „фати“ најголемата риба во својата историја, големата Англија. Фудбалерите на Англија играат во најголемите премиерлигашки  клубови, и како нивниот селектор, заработуват милиони.

Рој Хоџсон, кој одма после поразот поднесе оставка, во својот договор со ФА, годишно заработува 4.6 милиони долар, додека тренерот на Исланд Хеимир Халгримсон, кој нема обврски кон селекцијата, работи како – ЗАБОЛЕКАР.