Нема сомневање, ова е најомразениот фудбалер на “Гордиот Албион”.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ниту во натпреварот против Велс ништо не направи, Рој Хоџсон го замени на полувремето и правилно постапи.

Рахим Стерлинг одигра слаб натпревар како и пред неколку дена против Русија кога не успеваше да ја пробие противничката одбрана.

Често се слуваше да направи потези кои предизвикуваа потсемев, а против Велс промаши зицер во првото полувреме.

Навивачите во Англија се шегуваа на негова сметка, додека пак некои сметаа дека повеќе не треба да настапи на ова ЕП.