Никој досега го нема понижено Меси како ПСЖ!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Лионел Меси летово го напушти ПСЖ и ја продолжи кариерата во Интер Мајами на Дејвид Бекам.

Меси одбил финансиска понуда од Саудиска Арабија и кажа дека одлуката ја донел поради семејството.

Аргентинецот во интервју за медиумите кажа дека не добил признание од ПСЖ по освојувањето на Мундијалот минатата година.

„Јас бев единствениот играч кој не доби клупско признание во споредба со моите 25 соиграчи“, изјави капитенот на Аргентина.