Никс имаат стартен центар


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Њујорк Никс и Јоаким Ноа официјално договорија 4-годишен договор вреден 72 милиони долари.

Ноа беше избран од Чикаго Булс во 2007-ма година во размена со Никс со пикови. Исто така беше најдобар одбранбен играч во 2014-та година, но последните 2 сезони не е во форма, а и 2 пати има учествувано на ОЛ-Стар.

Оваа сезона имаше проблеми со повреди, па одигра 29 натпревари. Имаше учинок од 4.3 поени, 8.8 скока и 3.8 асистенции.