Њујорк Никс спрема шокантно засилување


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Њујорк Никс се спремни да го доведат плејмејкерот на Чикаго Булс, Дерик Роуз.

Роуз има договор со Булс уште една година, а единствената опција да се пресели во Никс е да биде трејдуван.

Сепак, шансите за вакво нешто се минимални бидејќи во тој случај Никс ќе би требало да ги понуди Кармело Ентони, Кристапс Порзингис или пикот од драфтот.

Кошаркарот на Чикаго во последните неколку сезони имаше проблеми со повреда, а минатата сезона имаше учинок од 16.4 поени.