Нов потпис во НБА


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Њујорк Никс продолжија со засилување на ростерот.

Новиот кој стигна кај Фил Џексон е досегашниот кошаркар на Орландо Меџик, Брендон Џенингс.

Со Никс ќе потпише 1-годишен договор вреден 5 милиони долари.

Кариерата ја почна во Лотоматика во 2008-ма година, а после само една година отиде на НБА драфт.

Го одбраа Милвоки како десети пик.

Играше 4 години за Бакс, а потоа се пресели во Пистонс каде играше до февруари оваа година, а со трејд се пресели во Орландо.