Новинар го изнервира Мурињо: Одлично прашање, другар… (ВИДЕО)

Тотенхем синоќа загуби на домашен терен со 0-1 од Лајпциг во првиот осминафинален меч во Лигата на шампиони.

Тренерот на лондонскиот клуб, Жозе Мурињо не можеше да биде задоволен со настапот на неговиот тим, а по мечот дополнително се изнервира по прашање на новинар.

Новинарот го праша Мурињо дали Тотенхем играл лошо или можеби Лајпциг едноставно бил многу подобар.

„Извинете, дали мислите дека бевме лоши? Нема да одговорам, зашто не ми се допаѓа вашето прашање. Мислам дека не е во ред“, порача Мурињо.