Новиот дрес на Борусија изгледа фантастично


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Борусија Дортмунд ја претстави новата гарнитура на дресови за следната сезона која навистина изгледа фантастично.