Ново име на списокот на Жозе Мурињо


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тиемуе Бакајоко, 21-годишниот фудбалер на Монако, се најде во интересот на Манчестер Јунајтед.

Како што наведува Франс Фудбал, Црвените ѓаволи сериозно се заинтересирани за услугите на овој фудбалер и ќе пробаат да го доведат во своите редови во ова лето.

Тренерот на Кнежевците Леонардо Жардим го нема Бакајоко во сериозните планови.

Ќе му дозволи да го напушти клубот и 21-годишниот како што стојат работите ќе патува за Премиер лигата.

Покрај Јунајтед Стоук и Саутемптон покажаа интерес за овој играч за врска кој во две години во Монако одигра само 22 натпревари.