Новото бинго на Мамиќ – Пјаца оди во Интер и ќе стане втората најскапа продажба на Динамо


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Нероазурите наводно победија во трката со Наполи, Милан и Ливерпул.

Матео Ковачиќ, Марсело Брозовиќ, а од понеделник и Марко Пјаца. Суперталентираниот фудбалер на Динамо Загреб наводно договорил трансфер во Интер.

Динамо ќе заработи 15 милиони евра од овој трансфер, а тоа ќе го направи 21-годишниот фудбалер втор најскап фудбалер во историјата на клубот од Максимир.

Само Лука Модриќ во касата внесе повеќе пари, Тотенхем го плати 21 милион евра. Едуардо замина во Арсенал за 13.5 милиони евра, а Ведран Чорлука во Сити за 13 милиони евра.