Обрадовиќ со урнебесен коментар: Ова да не е скриена камера? (Видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Партизан славеше против Студентски Центар со 100-81 во Подгорица во АБА-лигата, по што беше забележана интересна сцена на прес-конференцијата на легендарниот тренер Жељко Обрадовиќ.

Портпаролот на Студентски центар прво го згреши името на тренерот на Партизан, а потоа Обрадовиќ замоли уште еднаш да бидат претставени, по што портпаролот повторно згреши и тоа го насмеа легендарниот тренер.

„Ова да не е скриена камера?“, праша Обрадовиќ.