„Од сега секој натпревар е како финале“


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Целта на Белгијците на ЕП мора да биде влегување во полуфинале мисли одличниот напаѓач, Ромелу Лукаку.

Белгија во понеделник во осминафиналето ќе игра против Унгарија.

„И понатаму мораме да напредуваме како тим, но на вистински пат сме. Од сега секој натпревар како финале, ако изгубиме се е готово“, изјави Лукаку.