Одбраната на Галевски која го расплака Вардар (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Алкалоид се пласира во финале на Купот на Македонија откако славеше против Вардар со 25-24 и за титулата ќе се бори против Пелистер.

Најзаслужен за триумфот беше голманот Иван Галевски, кој одбрани пенал во последните секунди од натпреварот.

Марко Срдановиќ испрати силен удар, но Галевски беше одличен на голот и со својата интервенција го расплака Вардар.