Одложен решавачки меч меѓу Аталанта и Виљареал, познато е кога ќе се одигра!

Поради големиот снег во Бергамо, натпреварот меѓу Аталанта и Виљареал нема да биде одигран вечерва во рамки на Лигата на шампиони (ЛШ).

Натпреварот мораше да биде одложен поради големиот снег во Бергамо и новиот термин за одигрување е утре.

Аталанта и Виљареал се борат за второто место во групата Ф со оглед на тоа дека шпанскиот тим има седум бодови, а италијанскиот има шест.