Островот на нозе – Гус Хидинк кандидат за селектор?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Гус Хидинк ја потврди кандидатурата за местото селектор на “Гордиот Албион”, а бидејќи нема сериозни противкандидати тој е најблиску до превземање на репрезентацијата на Англија.

Наводно, Хидинк има желба да седне на вжештеното столче на оваа селекција и со нив да се обиде да стигне до трофеј на големите натпреварувња.

Да потсетиме, Хидинк после оваа сезона замина од Челси, во овој момент е без ангажман, поради тоа не би требало да чуди ако токму тој биде новиот англиски селектор.