Озил ги провоцира гигантите: Еден е Суперлигата!

Еден од фудбалерите кои меѓу првите го кренаа гласот против создавањето на европска Суперлига е Месут Озил, поранешен фудбалер на Арсенал и сегашен член на Фенербахче.

Секако, Озил е презадоволен со оглед на тоа дека се случи голем пресврт и проектот доживеа вистински крах, па на Твитер тој се пошегува со Суперлигата.

„Постои само една Суперлига“, напиша Озил, а мислеше на шампионатот на Турција.