Пцовките на Ребиќ биле наменети за критичарите и навивачите на Интер!? 🎥

Милан конечно победи во Серија А откако вчера ја надигра Рома на „Олимпико“ со 2-1 и така остана во борбата за Скудетото и има само четири бодови негатива зад лидерот Интер.

Хрватскиот фудбалер Анте Ребиќ ја потврди победата на „росонерите“ со гол во второто полувреме за 2-1, а откако ја затресе мрежата на Рома тргна кон камерите и таму почна да пцуе.

„Да ви е*ам мајката во пи*ка, да ви е*ам“, кажа Ребиќ кон камерата.

Италијанските медиуми пишуваат дека Хрватот на ваков начин испратил јасна порака до критичарите на Милан и неговите настапи, но и до навивачите на Интер, кои го провоцираа градскиот ривал затоа што почна да ја губи трката за Скудетото.