Пекол за Антони: Соблекувалната го отпиша Бразилецот, на мечот со Арсенал бил понижен од соиграчите!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Антони беше исфрлен од репрезентацијата на Бразил, по обвинувањата за физичко насилство од страна на поранешната девојка Габриела Кавалин, а му се заканува суспензија и од Манчестер јунајтед.

Пред неколку дена Габриела подготви огромна документација со докази која ќе ја предаде на судот затоа што била физички малтретирана од Антони.

Англискиот гигант во меѓувреме соопшти дека го следи развојот на ситуацијата и ќе донесе одлука во вистинско време.

„Би-Би-Си“ објави дека фудбалерите на „црвените ѓаволи“ го понижиле Антони, односно го избегнувале и го игнорирале на теренот.

Најголем дел од акциите се одвивале по левата страна или по средината на теренот.