Перез во акција: Реал Мадрид ја најде замената за Крос


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Германецот Тони Крос замина на крајот на сезоната од Реал Мадрид, а по Европското првенство (ЕП) ќе се пензионира.

Шпанските медиуми пишуваат дека „кралевите“ веднаш почнале потрага за негова замена, а изборот наводно паднал на Николо Барела.

Барела има договор со „нераѕурите“ до 2026 година, но „кралевите“ се подготвени да платат 80 милиони евра за неговите услуги.