Перез заработи 12 милиони евра на човек кој не одигра ниту минута во Реал Мадрид


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез направи одличен потег и продаде фудбалер за 12 милиони евра, иако истиот нема одиграно ниту минута за шпанскиот шампион.

Рафа Марин ќе стане нов играч на Наполи, откако клубовите се договорија за трансфер вреден 20 милиони евра.

Шпанските медиуми пишуваат дека „кралевите“ ќе добијат дури 12 милиони евра и тоа е одличен потег на Перез.