Покетино со 85 милиони фунти сака да купи ѕвезда на Реал Мадрид


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Маурицио Покетино веќе размислува за нови засилувања, а неколку лондонски медуми пишуваат дека на листата со желби се наоѓа Федерико Валверде од Реал Мадрид.

Покетино сака да испрати понуда од 85 милиони фунти за потписот на Валверде, кој е еден од најважните играчи на „кралевите“ веќе неколку сезони.

Валверде може да игра во различни улгои на теренот, па останува да видиме дали Челси ќе испрати официјална понуда до Мадрид за услугите на Уругваецот.

Со Челси веќе се поврзува и Мануел Угарте е пред потпис со лондонската екипа.