Поминаа пет години од чудото на Вардар во Келн (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот ракометен гигант Вардар пред пет години по вторпат во клупската историја го крена пехарот во Лигата на шампиони (ЛШ).

Избраниците на Парондо во полуфиналето направија неверојатен пресврт против Барселона, а потоа триумфираа против Веспрем во финалето.