Понижувачка статистика на Кристијано Роналдо


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Португалија вчера изненадно киксна на отворањето на ЕП против Исланд.

Репрезентацијата чиј главен фудбалер е Кристијано Роналдо беше апсолутен фаворит пред почетокот на натпреварот, но Исланѓаните покажаа заби и на крајот стигнаа до заслужен бод.

Роналдо не беше на ниво. Статистичарите на ЕП се потрудија да објават интересна статистика за капитенот на Португалија.

Роналдо досега во дресот на Португалија на Европските првенства дури 34 пати шутирал од слободен удар, а интересно е дека ниту еднаш не постигнал погодок.