Портланд немаше решение за Јокиќ: Србинот запиша нов трипл-дабл (Видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Кошаркарите на Денвер нагетс синоќа триумфираа против Портланд трејл блејзерс со 127-112, а еден од најдобрите на паркетот беше Никола Јокиќ со 29 поени, 15 скокови и 14 асистенции.

Јокиќ имаше голема помош од неговиот соиграч Портер кој запиша 34 поени и 12 скокови, додека Грант беше најефикасен кај Портланд со 25 поени.

Сан Антонио беше поразен на гостувањето кај Лос Анџелес Лејкерс со 118-123, иако Виктор Вембањама го заврши мечот со 27 поени, 10 скокови и осум асистенции.