Потер му се налути на Хаверц поради прославата (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Челси одигра 2-2 против Евертон и така пропушти можност да се приближи на топ-4 позициите во Премиерлигата, а тренерот Грем Потер не беше среќен со прославата на Каи Хаверц.

Хаверц постигна гол од пенал за 2-1, по што реши да го провоцира голманот Џордан Пикфорд со неговата прослава, но тоа на крајот скапо го плати зашто Евертон израмни на 2-2.

„Кога фудбалерите постигнуваат голови, секој има различна прослава. Треба да уживате во неа, а не да го провоцирате противникот. Тоа е мое мислење на оваа тема“, кажа Потер.