Познати се најдобрите петорки во НБА, во првата има само еден Американец


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


НБА-лигата е пред самиот крај, а во меѓувреме беа објавени најдобрите три петорки во најсилното кошаркарско првенство.

Во првата петорка има само еден Американец, а тоа е Џејсон Тејтум, додека во неа се наоѓаат и Јанис Адетокумпо, Лука Дончиќ, Шеј Гилџес-Александер и Никола Јокиќ.