Познато зошто Дончиќ славеше со „три прста“ (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Словенија разочара на Светското првенство (СП) во кошарка, но тоа не го намали расположението кај Лука Дончиќ.

Дончиќ се опушти на Манила и славеше на познатиот српски хит „Видовдан“, а додека одеше песната во позадина, кошаркарот крена три прста.

Ова ги воодушеви српските навивачи, иако точно не е познато кога е направена снимката, иако се претпоставува дека е по крајот на Мундобаскетот.