Предупредување за Ѓоковиќ: Надал нема само да гледа како Ноле го освојува Ју-Ес Опен!

Тони Надал, чичко и поранешен тренер на Рафаел Надал, е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе има проблеми на последниот гренслем-турнир во сезоната, Ју-Ес Опен.

Чичкото на Надал смета дека Ѓоковиќ не игра како во 2011 година, но покажал Србинот дека е пред неговата конкуренција.

„Нивото на Ѓоковиќ не е како тоа од 2011 или 2015 година, но покажа дека е чекор пред новата генерација на тенисери. Победи три играчи од таа група на последните три гренслем-турнири“, вели Ѓоковиќ.

Чичкото на Надал го предупреди Ѓоковиќ дека неговиот внук нема мирно да го гледа походот на Србинот на Ју-Ес опен, кој е закажан за период од 30 август до 12 септември.