Прекрши строг протокол: Принцот Хари пцуеше поради Ѓоковиќ (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Новак Ѓоковиќ по седми пат во кариерата го освои Вимблдон, односно четврти пат по ред, а во јавноста се појавуваат различни снимки од трибините, додека една од нив ја изненади јавноста.

Ѓоковиќ во полуфиналето го совлада Камерон Нори на Централниот терен, а средбата ја следеа принцот Хари и неговата сопруга Кејт Мидлтон.

Принцот Хари беше снимен како пцуе на трибините, а интересно е тоа што кралското семејство претходно реши да го гледа мечот во четвртфинале меѓу Ѓоковиќ и Јаник Синер, а не меѓу Нори и Давид Гофан.

Оваа ситуација крена голема бура, зашто ова е првпат по долго време некој од кралското семејство да пцуе јавно.