Премиерлигашите донеле одлука: Ќе се укине ли ВАР-технологијата?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Вулверхемптон вчера поднесе предлог за укинување на ВАР-технологијата во Премиерлигата по големиот број контроверзи, но премиерлигашите очигледно се решени да не се откажат од системот.

„Скај Спортс“ објави дека премиерлигашите се среќни со ВАР-технологијата и сакаат да остане и во следната сезона.

За еден предлог да се усвои во Премиер лигата треба да гласаат 14 од 20 екипи.