Проклетството на Англија го погоди дури и натпреварот Италија – Германија!?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Можеби англиското проклетсво, пенали, – бидејќи англичните на големите натпреварува кога и да дојдат до пенал рулетот испаѓаат, е роден во Премиер лигата, а не во репрезентацијата!?

Имено неверојаната англиска несреќа со ударите од белата точка се пренесе и во натпреварот помеѓу Германија Италија. Неверојатно звучи фактот што 18 играчи кои ги изведуваат пеналите, сите кои доаѓаа Премиер лигата не успеаа да погодат.

Промаши ѕвездата на Арсенал, Месут Озил, потоа следуваше и промашувањето на напаѓачот на Саутемптон, Грацијано Пеле.

Играчот од средината на Манчестер Јунајтед, Бастијан Швајнштајгер имаше прилика да и донесе победа на Германија, но шутираше над голот, за на крај неговиот соиграч од Јунајтед, Матео Дармијан да го промаши последниот удар за Италија.

Проклетството го избегна играчот на Сандерленд Емануеле Џакерини…бидејќи минатата сезона ја помина на позајмица во Болоња!