Промена во последен момент: Позната замената за Букер на Олстарот

Девин Букер требаше да го замени повредениот Ентони Дејвис на Олстар натпреварот, но ниту тој нема да може да настапи од истата причина.

Американските медиуми објавија дека Букер го повредил коленото и нема да може да настапи утре вечер во спектакуларниот натпревар.

На негово место во Олстар дуелот ќе се најде плејмејкерот на Јута џез, Мајк Конли, кој ќе игра во тимот на Кевин Дурант.