Противникот долго ќе го памети: Вестбрук со брутално забивање ја одбележа минатата ноќ 🎥

Расел Вестбрук имаше спектакуларно забивање на натпреварот против Шарлот хорнетс. Ѕвездата на Вашингтон стигна до трипл-дабл со 22 поени, 15 скокови и 15 асистенции, а во финишот на мечот имаше и брутално забивање.

Вестбрук тргна кон кошот, а пред него се најде центарот на Шарлот, Бисмак Бијомбо, но не успеа да го запре во обидот да забие.