Првата официјална одбиена понуда на Жозе Мурињо!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Вечерва добивме исклучителна важна вест кога е во прашање трансфер периодот, а ни стигнува од Италија.

Имено, Наполи официјално вечерва одби понуда од Манчестер Јунајтед за трансфер на Марек Хамшик, а иннформациите за италијанските медиуми ги потврди менаџерот на словачката репрезентација.

Капитенот на Наполи од сезона во сезона игра се подобро во Наполи, и очигледно дека е време за исчекор во кариерата.

Но, според зборовите на неговиот менаџер, понудата од Манчестер Јунајтед не ги задоволи челниците на клубот под Везув.

Не е открино колку била понудата од Црвените ѓаволи, но јасно е дека не била под 30 милиони евра.