ПСЖ ја доби „војната“ против Реал Мадрид за фудбалер на Лил


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Францускиот шампион ПСЖ го договори дефанзивецот Лени Јоро од Лил, иако водеше голема битка со Реал Мадрид.

Флорентино Перез разговарал со Јоро и неговиот агент, меѓутоа не успеале да се договорат со 18-годишниот фудбалер.

ПСЖ веќе му понудил идеални услови на Јоро и за неговиот трансфер ќе треба да плати дури 50 милиони евра.

Актуелниот шампион се согласил и да го испрати Етиен Мбапе во Лил, а тоа му одговара на францускиот тим.