Рамос доби понуда со шест пати поголема плата од таа што ја добива во ПСЖ


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Шпанскиот дефанзивец Серхио Рамос има договор со францускиот гигант ПСЖ до крајот на сезоната, а засега не е сигурен дека ќе остане во Париз.

ПСЖ сè уште не ги почнал преговорите со Рамос, а тоа сака да го искористи Ал Хилал, кој на Шпанецот му нуди двегодишен договор со плата од 50 милиони евра по сезона.

Рамос во моментов заработува осум милиони евра во ПСЖ, но Ал Хилал му нуди шест пати повеќе пари само за да потпише со нив.

Екипите од Саудиска Арабија повторно сакаат да ги привлечат најголемите ѕвезди, па така Ал Наср на крајот на минатата година потпиша со Кристијано Роналдо, а се шпекулира дека наскоро по истиот пат може да тргне и Лионел Меси.