Рамос плачеше како мало дете пред 22.000 навивачи на Севилја (Видео)


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Шпанскиот дефанзивец Серхио Рамос синоќа беше претставен како ново засилување на Севилја пред 22.000 навивачи на трибините на „Санчез Писхуан“.

Рамос излезе на теренот со бројот „4“ на дресот, а при говорот доби овации и се расплака како мало дете.

Искусниот одбранбен играч кажа дека во Севилја се враќа поради дедо му, татко му и Антонио Пуерта.

Рамос посочи и дека во изминатите години постојано навивал за Севилја, иако го носеше дресот на други екипи.