Реакцијата на Малдини откако син му даде гол за Милан 🎥

Младиот фудбалер Даниел Малдини ја продолжи династијата на неговото семејство и беше стартер во редовите на Милан на дуелот против Специја (2-1).

Даниел го постигна првиот гол за Милан и ги израдува навивачите на италијанскиот тим, а среќен беше и неговиот татко Паоло.