Реал Мадрид ќе добие одличен фудбалер следното лето: На „Бернабеу“ се враќа фудбалер кој блеска оваа сезона

Весникот близок до Реал Мадрид, „Марка“ пренесува дека „кралскиот клуб“ на лето ќе си го врати својот фудбалер кој блеска оваа сезона.

Стнаува збор за 21 годишниот фудбалер, Ашраф Хакими кој оваа сезона ја минува втората сезона како позајмен фудбалер во Борусија Дортмунд.

Хакими блеска во дресот на „милионерите“ оваа сезона во која веќе има запишано шест погодоци на кои има додадено уште четири асистенции.