Реал Мадрид се откажа од најскапиот трансфер во историјата поради Бензема!?


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Шпанскиот гигант Реал Мадрид идното лето мора да се засили ако сака да остане конкурентен на Барселона, а едно од потенцијалните засилувања требаше да биде Џуд Белингам од Борусија Дортмунд.

Шпанските медиуми пишуваат дека „кралевите“ се повлекле од трката за потписот на Белингам, кој вреди над 120 милиони евра, а причина за тоа е Карим Бензема.

Реал Мадрид оценил дека треба да потроши премногу пари на Белингам, а приоритет им е нов напаѓач бидејќи Бензема наскоро ќе замине во пензија.

Бензема веќе некое време не игра во врвна форма, па „кралевите“ мора да најдат нов напаѓач, а се шпекулира дека на листата со желби се Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд.